Ogień wewnętrzny - Thomas Dubay

Piotr Sużyński - Fundacja "Opoka" | Aktualne patronaty | 2009-04-15
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się właśnie książka "Ogień wewnętrzny. Św. Teresa z Ávila, św. Jan od Krzyża oraz Ewangelie o modlitwie", autorstwa Thomasa Dubay'a. Polecamy!

Ogień wewnętrzny

Thomas Dubay
Ogień wewnętrzny.
Św. Teresa z Ávila, św. Jan od Krzyża oraz Ewangelie o modlitwie.

Przekład Agnieszka Bielecka
Seria : Mysterion ISBN: 978-83-233-2574-1
rok: 209
format: B5
stron:396
oprawa: miękka
język publikacji: Pl

Spis treści (zobacz)
Inne książki z tej Serii
Klienci, którzy kupili tę książkę kupili również
Zobacz inne książki tego autora : Thomas Dubay 

O książce:

Niezwykła książka na temat modlitwy i życia duchowego napisana przez jednego z najlepszych nauczycieli duchowych i rekolekcjonistów dzisiejszych czasów i oparta na pismach dwojga z największych doktorów mistycznych Kościoła.
Ojciec Thomas Dubay co roku poświęca kilka miesięcy na głoszenie konferencji i rekolekcji dla zakonnic i zakonników, szczególnie karmelitów. Niniejsza książka jest owocem wielu lat jego badań oraz doświadczeń związanych z przewodnictwem duchowym. Przedstawia w niej syntezę nauczania dwojga wielkich doktorów Kościoła - św. Jana od Krzyża i św. Teresy z Ávila na temat modlitwy. Owo nauczanie, które zaczerpnął o. Dubay od Teresy i Jana nie jest skierowane wyłącznie do zakonników. Przeznaczone jest dla każdego chrześcijanina, a opiera się na ewangelicznym nakazie osobistej modlitwy oraz na powołaniu do świętości. Wszystkie główne elementy doktryny tych wielkich nauczycieli umieszczone zostały w kontekście swych źródeł biblijnych i są jednocześnie komentarzem do nich.

Ta książka jest kopalnią skarbów dla każdego, kto zamierza postępować naprzód na drodze modlitwy. Czytelnikowi, który w naszych trudnych czasach docenia znaczenie tego, co duchowe, niełatwo będzie się oderwać od Ognia wewnętrznego. Jest to dzieło sztuki stworzone przez mistrza życia duchowego.
Benedict Groeschel, kapucyn, autor Spiritual Passages

Praktyczna i ekscytująca książka, która może zmienić twoje życie. Gdyby stu chrześcijan wprowadziło treść tej książki w życie, mielibyśmy ogólnoświatową rewolucję, ponieważ nie ma większej siły rewolucyjnej niż modlitwa i świętość.
Peter Kreeft, Boston College 

Więcej informacji na stronie internetowej Wydawcy: kliknij

Copyright © by Opoka

Udostępnij w : Wyślij znajomemu

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2017